Jsem připraven na bitku i taktické šachy, tvrdí slovenský ranař, který nechce válku Procházky s Rakičem

07.09.2021

Autor: Ondřej Propper

Vlasto Čepo jde opět do boje.

Vlasto Čepo jde opět do boje.FOTO: OKTAGON MMA


V profesionálním MMA má tento elitní bojovník na kontě už sedm zápasů, z toho jich hned šest vyhrál. Svou dosud jedinou porážku si tvrďák Vlasto Čepo připsal v Oktagonu, kde loni na podzim nestačil na Poláka Mateusze Strzelczyka. Odčinit to ale může už v sobotu v Bratislavě, kde ho čeká reparát v podobě srbského ranaře Milose Kostice. A téměř nikdo si nepřipouští jiný výsledek, než grandiózní vítězství „El Chapa“. Jak to vidí on sám, co říká na kamaráda Aleksandara Rakiče a má stále chuť na skalp Matěje Peňáze? Tady je jeho rozhovor pro kaocko.cz.


Jak se cítíte jen pár dní před zápasem?
Cítím se dobře, všechno včetně shazování jde přesně podle plánu. Přípravu jsme stupňovali tak, abych byl na samotný turnaj v co nejlepší možné formě. Hlavně se těším na atmosféru, která v Bratislavě bude. Zatím jsem tam pouze boxoval na turnajích, kam přišlo maximálně čtyři tisíce lidí. Teď to bude úplně o něčem jiném a já se už nemůžu dočkat. Přijít by mělo dost fanoušků, kteří mě podporovali i v době, kdy jsem byl ještě úplný no name. Moc se na ně těším. 

Váš soupeř Kostic poslední dva zápasy prohrál. Přijímáte roli jasného favorita?
Víte co, já to takhle nevnímám. To svádí jen k podcenění, čehož se já určitě nechci nikdy dopustit. Navíc v MMA se může stát fakt cokoliv, na začátku je to vždycky padesát na padesát. Podívejte se na můj zápas proti Strzelczykovi. I tehdy jsem byl velkým favoritem a nebylo mi to nic platné, když jsem potom v kleci skoro nebyl schopen nic udělat. Ale i tohle náš sport přináší. 


Můžete s odstupem času popsat, v čem byl tehdy největší problém?
To je dlouhá historie. A začalo to už tím, co se dělo před zápasem. Moc mi nepomohlo, že jsem měl původně zápasit s Hromkem, který týden před zápasem onemocněl. Tak mi dali Srba, ale ten to v pondělí narychlo zrušil. Hned v úterý tak Oktagon domluvil pro změnu Turka, jenže ten den nato volal, že neprojde covidovou kontrolou. Potom jsem měl zápasit s Peňázem, jenže já už byl nashazovaný na váhu 77 kilo a za dva dny bych musel zase hodně nabrat, takže i z toho nakonec sešlo. Teprve v pátek, tedy den před turnajem, se podařilo dohodnout se Strzelczykem. A ten zaslouženě zvítězil, byť musím na rovinu říct, že já bych v ten den prohrál i s mnohem slabším soupeřem. Už od rána jsem zkrátka nebyl vůbec ve své kůži. Těsně před samotným bojem jsem rozhodčímu říkal, že i když budu hodně dostávat, ať to ukončí až ve chvíli, kdy mě Strzelczyk zcela vypne. To se nakonec nestalo, ale ve třetím kole mně dal armbar. Už od začátku jsem však uvnitř sebe tušil, že to nemůže dobře skončit.

Bylo to právě kvůli tomu, jak se vám do poslední chvíle měnili soupeři? 
I tohle hrálo roli. Stejně jako to, že jsem pořád neměl jistotu, zda ten zápas bude. K tomu jsem ještě ve středu havaroval s přítelkyní na dálnici. Zároveň ale nechci, aby to působilo jako výmluva. Strzelczyk byl v ten den prostě lepší než já. To je zkrátka fakt.

Jinak jste ale v kleci zatím posbíral jen samá vítězství, navíc pokaždé jste soupeře ukončil už v prvním kole! Jaký na to máte recept?
Sám jsem nad tím přemýšlel. Podle mě je to i tím, že protivníci stejně jako já nebyli v kleci moc zkušení a nedokázali se vypořádat s tlakem, který jsem na ně hned v úvodu vyvinul. Ví se o mně, že do toho šlapu už od prvních vteřin. Ale je to dvojsečná zbraň. Může se stát, že protivník můj nástup přežije, já se potom utavím a on mě ubije. Tohle riziko je tam vždycky, když do toho jdete hned od začátku naplno.

Hodláte už na startu zasypat tvrdými údery i Kostice?
To teprve uvidíme. Už v tom posledním zápase, v němž jsem na půdě chorvatské KNC přemohl Slovince Djordevice, jsem měl nástup spíše pozvolný. Postupně jsem ho ale rozebral, a to ještě v prvním kole. Jak to ale bude v sobotu s Kosticem, teď nedokážu předvídat. Jsem připraven na pořádnou bitku i to, že to hlavně zpočátku budou taktické šachy.

FIGHT CAAAARD (#by Fumbi.network) NAD NEPELOU SA BUDE BLSKA!!! OKTAGON bude v tomto roku na Slovensku len raz....

Posted by OKTAGON MMA on Tuesday, August 31, 2021


Na co si chcete dát vůbec největší pozor?
Kostic je zkušený zápasník, navíc stejně jako já silový typ. Umí soupeře dostat na zem a tam rozpoutat pekelné ground and pound. Viděl jsem zápasy, které přesně takto rozhodl. Proto si musím dávat bacha, ať zbytečně neinkasuji a nejdeme hned na zem, kam se to asi bude snažit přenést. Ale já s tím počítám a jsem na to připravený. 

Bude tedy vaší strategií udržet bitvu co nejdéle v postoji?
Uvidíme. Chtě bych lidem ukázat, že už umím bojovat i na zemi. Na druhou stranu ale přiznávám, že když to půjde, budu se snažit náš zápas držet co nejdéle na nohou. 


Mimochodem, co váš souboj s Peňázem, o kterém se už dlouho mluví. Je právě on vaším dalším cílem? 
Já se vždycky soustředím jen na toho nejbližšího soupeře. A tím je právě teď Kostic. Je ale jasné, že s Peňázem bych se utkal moc rád. Když v sobotu vyhraju, věřím, že ještě do konce roku bych se mohl pobít i s ním.

Trošku to však vypadá, že on se do souboje s vámi příliš nehrne. Cítíte to také tak?
Zpočátku to tak určitě bylo. Podle mě i proto, že měl rozdělanou práci v Glory a případnou prohrou se mnou by asi hodně riskoval. Ale nevím to jistě a nechci si nic vymýšlet. Každopádně já ten souboj s ním chci na sto procent. Je to velké jméno a mě hrozně láká ho porazit.

A jak by se vám líbila odveta se Strzelczykem?
Šel bych do ní, určitě jo. Znovu říkám, že v ten osudný den by mě Strzelczyk porazil desetkrát za sebou. Jinak ale věřím, že bych v devíti z deseti případů slavil výhru nad ním já. 

Poslední dva zápasy jste absolvoval v chorvatské organizaci KNC. Máte tam v plánu i další utkání?
V tuhle chvíli asi ne. Já mám platný kontrakt s Oktagonem, který mi na dva zápasy v KNC udělil výjimku. Možná bych tam mohl bojovat i dál, ale prioritou je pro mě určitě Oktagon.


V Chorvatsku jste se připravoval po boku hvězdy MMA Aleksandara Rakiče. Jaký dojem na vás udělal?
Jen ten nejlepší. Byl to úplně v pohodě chalan, který si vůbec na nic nehrál. Se vším pomůže, poradí, je to hrozně fajn člověk. A navíc ještě fantastický bojovník.

Pro české fanoušky je jeho jméno v kurzu i proto, že právě on by v UFC mohl být dalším soupeřem Jiřího Procházky. Jak by podle vás jejich souboj dopadl?
Těžko říct. Jirku znám ještě déle než Rakiče a i on je hrozně super chalan. A kdo z nich by vyhrál? Určitě ten, kdo by tomu druhému vnutil svůj styl boje (usmívá se). Jirka je hrozně nevyzpytatelný zápasník. V kleci může hodně dostat i tam náhle vyslat strašně zničující knockout. To Rakič je dle mého mnohem více taktický a v zápase dělá přesně to, co po něm chce trenér. A byť on na rozdíl od Jirky s Volkanem Oezdemirem prohrál, byl to souboj, který rozhodčí mohli přisoudit na kteroukoliv stranu. Proto si netroufám odhadnout, jak by skončila jeho bitva s Jirkou. A jelikož je oba mám hrozně rád, ani si jejich střet moc nepřeji. 

A co vy a UFC? Je to váš velký cíl směrem do budoucna?
Já myslím, že přestup do co největší organizace musí být cíl pro každého zápasníka, který to s tím sportem myslí opravdu vážně. A nemusí to být hned UFC. V Záhřebu jsem ale s UFC zápasníky trénoval a žádní nadlidi to nejsou. Jasně, byli lepší než já, ale dokázal jsem s nimi držet tempo. Navíc všechno chce svůj čas. Pevně věřím, že i já mohu být za pár let někde úplně jinde, než jsem teď. Další články v kategorii

Bouřlivák z UFC touží po brazilské sambě. Dokonce ti koupím víno, nabízí soupeři

01.02.2023Sean Strickland drží jeden velice speciální počin. Rok 2022 zakončoval v hlavním zápase, kdy se utkal s Cannonierem na UFC Fight Night 216 a následně ...

Canelo Rusům neustoupí. Chce se pomstít za každou cenu, tvrdí promotér

01.02.2023Utrpěl s ním svoji jedinou porážku za posledních deset let, a teď by se rád pomstil. Jeden z nejlepších boxerů současnosti Saúl Canelo ...

Dočkala se. Tato krásná žena jde přepsat historii UFC

01.02.2023Na přenosu UFC Vegas 68 bude znovu odbornou komentátorkou žena. Stane se tak po 30 letech čekání, aby se ve světe dominovaném muži něco změnilo. V ...

V malé rukavičce má destruktivní údery. Růžička vyrazil na řežbu do Ruska

01.02.2023Už v sobotu se na turnaji RCC v Jekatěrinburgu představí Tadeáš Růžička. A to pod pravidly MMA ve váze do 70 kg. Český fighter se usadil v organizaci ...

Shodit 13 kilo je krása. Dřu, on není rváč a srdcař, je nahecovaný Čech před bitvou se Slovákem

01.02.2023Maká ve Španělsku, aby se mohl ukázat pod Ještědem. Frederico Komuenha bude 25. února bojovat v Liberci pod polskou organizací KSW. První ...

Legenda se chystá na své poslední císařské tažení

01.02.2023Bellator vykopává rok 2023 velkým mezníkem. Již v sobotu si připíše na konto pokračování své cesty s pořadovým ...

Švédský tvrďák a proti němu české kladivo. Hošek bude bojovat v Liberci

31.01.2023Další české jméno pro Liberec a bojový galavečer organizace KSW, který proběhne 25. února. Do klece pod Ještědem půjde také ...

Kozma zná rivala do velké hry. Peníze pro vítěze jsou fakt krásný, má jasno bývalý šampion

31.01.2023Už dnes je jisté, že David Kozma bude navždy zapsán ve zlaté knize organizace OKTAGON MMA. Jeho výsledky hovoří jasně. Jenže z minulosti nejde žít, ...

Vy rozhodnete o nejlepších. Oktagon finišuje s anketou TOP roku 2022

31.01.2023Do dnešní půlnoci, pak počítadla vydají ortel nad rokem 2022. Těmi nejlepšími z bojové scény. Nejlepší zápasník, ...

Načíst další články