Málo MMA fighterů je na zeměkouli horších v postoji než Vémola. Co se stane, až ho hodím? ptá se Krištofič

04.10.2021

Autor: Libor Kalous

Jak to bude s Krištofičem a Vémolou?

Jak to bude s Krištofičem a Vémolou?FOTO: OKTAGON MMA


Bude 30. prosince bojovat Karlos Vémola v O2 areně se Samuelem Krištofičem? Nikdo neřekl, že tomu tak nebude, zatím mediálním prostorem létají hromy, blesky a ultimáta. Stále ale visí na webu organizace OKTAGON MMA, že o titul ve střední váze jde prozatímní držitel titulu Pirát a vyzyvatelem je Terminátor, který by měl jít do modrého rohu, což je pro Vémolu problém. Jak říkal, nechce jít do klece jako první. Přitom se zpívá, že modrá je dobrá. 
„Hodně lidí mi psalo, jestli bych vzal Kincla, Ragozina. Zatím nic nevím od promotérů, že by jeden z těchto dvou mohl nastoupit, pokud by Vémola splnil své výhružky. Tomu moc nevěřím, protože nejsou založené na nějaké objektivitě a rozumných argumentech. Věřím, že ho tam Ondra (promotér Ondřej Novotný) dotlačí a bude 30. prosince stát v modrém rohu proti mně. Nemyslím si, že by v tom měl být problém,“ nechal se slyšet Krištofič ve svém online vysílání. 

"Myslím si, že budu v pořádku, ale nemůžu to potvrdit. Půjdu do zápasu přes mrtvoly, budu makat s celým týmem, ale nenastoupím jako první, jako host. Pokud tomu tak bude, v tom případě, ať hledají náhradu. Zažil jsem to s Pínem, s Attilou, ale teď už ne. Oktagon je my home, já budu nastupovat jako druhý. Já budu nastupovat v Praze 30. prosince jako druhý, jako champ, jinak ne,“ vyslal Vémola do světa podmínku směřovanou organizátorům minulý týden.


Od té doby žije a je přiživována tato kauza. „Myslím si, že Vémola nastoupí do zápasu. Bylo tam nějaké ultimátum, že vítěz bere výplatu za oba. Nad tím jsem se pozastavil, mohl bych to vzít, ale řekl jsem si, že nebudu na sebe vytvářet tlak. Není to také jen o mém rozhodování, mám dcerku, přítelkyni. V prvním případě musím být zodpovědný vůči svým blízkým a lidem, o které mám tu čest se starat. Nenechám si vstupovat do hlavy, aby mě rozladil, jako Milana (Ďatelinka) a Vaška (Mikulášek). Tohle se mu jen těžko podaří, nad jeho výmysly se jen usmívám,“ je v klidu Krištofič, který vyhrál prozatímní titul, když v červenci porazil na Štvanici Marcina Naruszczku.

„Přijde mi tupé, že si dává ultimáta, sám přišel o opasek (Vémola nenavážil před zápasem s Ďatelinkou), měl by být rád, že dostal šanci získat opasek zpátky. Řekl, že to bude jednoduchý, za dvě minuty mě ukončí a bude mít opasek. Pak se může radovat, když říká, že jsem jednoduchý zápas a budu v prvním kole vybavený. To jsou jen jeho tlaky,“ je v klidu Pirát, který chce udolat Terminátora. 

Půjde o zápas v postoji, dojde na Vémolovu klasiku, tedy hodit a dlouhé minuty na zemi? Podle Krištofiče může dojít také k úplně jinému scénáři.

„Málo MMA fighterů je na zeměkouli horších v postoji než Karlos. Má silný wrestling, ale ne technický, silově je na tom velmi dobře. Umí to ukázat, není to soupeř na podcenění. Vím, že dávám do přípravy maximum. Budu na 100 procent připravený. Strašně by mě zajímalo, co se stane, až hodím Vémolu, co se bude dít. Všichni zbytečně utíkají, bojí se jeho takedownů, ale nechtěli mu dát takedown. Jak by se pak choval,“ položil si Krištofič otázku. Pokud by se mu tento kousek povedl, hodně lidí by překvapil. Některé patrně i šokoval.


„Dám do toho srdce, budu na 100 procent připravený, už teď dávám do přípravy maximum, už teď jsem lépe připravený než do předešlých dvou zápasů. Nevidím důvod, proč bych neměl vyhrát. Možná to někdo vidí jako nemožné, ale já tu cestu vidím jasně,“ má Krištofič nastavenou hlavu. 

A kdyby přece jen musel jít s někým jiným? 

„Ragozin, Kincl, nemám s tím problém. Když by to opravdu pýcha lidstva myslela vážně, ale tomu nevěřím ani z procenta, že by Vémola nenastoupil. Nebudu se vyhýbat žádnému soupeři. Koho mi dají, s tím budu obhajovat. Oba jsou fighteři na dobré úrovni,“ dodal slovenský zápasník.

Kdo s ním bude stát v kleci 30. prosince v O2 areně? Další články v kategorii

Fury zpochybnil prohru, mluvil o válce, podráždil fanoušky. Nemůže za svá slova, omlouval ho promotér

23.05.2024O víkendu v Rijádu padl, poprvé ve své profesionální kariéře narazil na přemožitele. Britský rohovník Tyson Fury zapsal ...

Poslední šance na olympiádu v Paříži. Čeští boxeři se dozví soupeře v Thajsku

23.05.2024Poslední šance se blíží. Česká boxerská výprava očekává první zápasy v dalekém Thajsku. Tam od 24. ...

Nejdřív pivo, pak titul. Populární střelec cílí z baru přímo na vrchol UFC

23.05.2024Chystá se možná na svou poslední titulovou misi, na poslední výstřel. Na populárního bojovníka Dustina Poiriera čeká ...

Do konce roku chci zápasit třikrát, říká McGregor. S UFC jedná o nové smlouvě

22.05.2024Na konci června se po třech letech vrátí zpátky do akce, jeho zápas s Michaelem Chandlerem má být ale jenom začátek. Slavný ...

PML se chystá na jubilejní turnaj. Co dál? Dovedu si představit v ringu i Marpa, přemítá promotér

22.05.2024Před třemi měsíci odstartovala organizace PML novou éru, v jejich řadách se poprvé představili MMA zápasníci, ke slovu se dostal i revoluční ...

Totální chaos a amatérismus. Experti nechápou dění ve Furyho rohu

22.05.2024Vyvolal poprask, chtěl se bít za jméno a zájmy svého syna, jemuž ale v největším zápase jeho kariéry nakonec nejspíš ...

Skandál v MMA. Trenér byl zatčen za údajné zneužívání mladé dívky

22.05.2024Zámořím se zmítá pořádný skandál. Dlouholetý trenér MMA Jacob Brennan, který je shodou okolností manželem ...

Chci zkoumat lidskost a bolest, prohlásila filmová superstar a převtělila se do legendy MMA

22.05.2024Je hvězdou stříbrného plátna, byl součástí kasovních trháků, stal se nejlépe placeným hercem světa, vydobyl si své ...

Olympiáda má přednost, ale chci podat maximální výkon, hlásí Krpálek z dějiště MS

22.05.2024Na mistrovství světa v Abú Zabí nastoupí Lukáš Krpálek v pozici desátého muže světového žebříčku nejtěžší ...

Načíst další články