Nastal čas vyměnit v Ostravě majordoma, říká nažhavený Meliš. Mikuláška ukončí ve druhém kole

06.04.2022

Autor: Ondřej Huml

Tomáš Meliš jde do boje...

Tomáš Meliš jde do boje...FOTO: se souhlasem Tomáše Meliše


Tomáš Meliš (Bolo) vs. Václav Mikulášek. Dva bývalí kamarádi a dnes nepřátelé téměř na život a na smrt, kteří si to v sobotu v Ostravě rozdají na Oktagonu 32 mezi sebou. Po dvou porážkách se oba potřebují vrátit na vítěznou vlnu, v sázce ale bude mnohem víc. Nejen o nevraživosti mezi nimi pak silák ze Žiliny promluvil v rozhovoru pro kaocko.cz.


Jak se cítíte takhle krátce před zápasem? 
Přiznám se, že už jsem hodně unavený. Absolvoval jsem mnoho tréninků i sparingů, teď ještě dodělávám váhu a už toho začínám mít lehce plné zuby. V sobotu ale budu ve stoprocentní formě.

Stihnete si do zápasu vůbec trochu odpočinout? 
To rozhodně ano. Do středy do toho ještě hodně šlápnu, ve čtvrtek už ale budu dělat jenom váhu a v pátek pak odpočívat. V sobotu večer mě pak čeká už samotný souboj.

Berete zápas s Mikuláškem jako zatím nejprestižnější ve své kariéře?
Určitě je to jeden z těch nejpromovanějších. 

Utkat jste se měli už dvakrát, ale kvůli zranění soupeře z toho pokaždé sešlo. Tentokrát už to vyjít musí, ne?

Já v to pevně věřím. Všechny aspekty jsou naplněné, je to v Ostravě a s diváky, takže už nevím, co strašného by se muselo ještě stát, aby Vašek do zápasu nenastoupil. Samozřejmě zdraví je jen jedno, to je jasné. Já však pevně věřím, že tentokrát už našemu střetu nebude stát nic v cestě. 


Doložil vám tehdy Mikulášek lékařské zprávy o svých zraněních, jak jste po něm žádal?
Nedoložil, doteď mi nepřišla ani jedna. Poprvé měl prý něco s očima, podruhé si měl zase způsobit otřes mozku při záchraně psa, co se chystal skočit ze schodů. Já i moje manažerka jsme po něm chtěli lékařské potvrzení, ale nikdy nám nic neposlal.

 O změně příjmení z Bola na Meliše
„Své příjmení jsem si plánoval změnit už hodně dlouho. Meliš se totiž jmenuje můj pravý otec, jehož mám i v rodném listě. Bolo je bývalý manžel mé mámy, s nímž má tři děti, pak se ale rozvedli a jí už zůstalo jeho jméno. Proto jsem se tak automaticky jmenoval i já, mým pravým otcem je však někdo jiný. Chtěl jsem si tak změnit příjmení už dřív, ale tehdy jsem k tomu potřeboval oficiální souhlas táty, který má svou vlastní rodinu a já mu nechtěl dělat žádné problémy. Nedávno jsem ale měnil trvalou adresu a paní na úřadě mi řekla, že se administrativa už v tomhle dost zjednodušila, že už postačí mít jméno pravého otce v rodném listě. Takže už nejsem Bolo, ale Meliš.“


Věříte, že to bylo jak, jak on sám říkal?
Něco se tam asi stalo. Ale to, jak to celé vysvětloval, byla jenom verze pro média. Hlavně tedy to s tím psem. Pravda byla někde jinde. 

Byli jste kamarádi, ale pak se to dost pokazilo. Skutečně bylo důvodem jen to, že jste ho měl vyzvat na souboj, což Mikulášek zkrátka nepřekousl? 
Ono to bylo tak, že mi Vašek napsal, že od Ondry Novotného dostal jednoduchou nabídku. Buď prý já, nebo Kuba Běle. Já mu na to řekl svůj názor, že bychom se utkat klidně mohli. S tím, že uděláme super zápas a pak budeme normálně dál fungovat jako kamarádi. On to ale vzal po svém a udělal z toho tuhle aféru. 

Opadla už trochu nenávist mezi vámi, nebo se naopak ještě zvýšila?
Podle mě ta nenávist jen graduje. Zvlášť potom, co o mně všude rozhlašuje. Že prý nemám páteř, že jsem jenom krysa, co ho zradila. Přitom já mu všechno říkal vždycky do očí, nikdy jsem ho nijak neobcházel. Bral jsem to tak, že v té česko-slovenské komunitě na sebe stejně musíme jednoho dne narazit. To je všechno.

Jaký průběh boje predikujete?
Nejlepší by pro mě bylo srazit ho už v prvním kole, ale podle mě budeme bojovat minimálně dvě. V tom prvním ještě budeme mít oba dost sil, v tom dalším už ho ale ukončím. Ani nevím, kolikrát se Vašek do druhého kola vůbec dostal. Ale viděli jste sami, že když měl zápas s Robertsenem, že postupem času začal prostě uvadat a ten zápas vzdávat. 


Takže KO ve druhém kole?
Přesně tak. Druhé kolo. A KO, nebo submise.

V čem budete mít nad soupeřem nejvíce navrch? 
Především v tom, že ovládám všechny stránky boje. Tedy zem i postoj, zatímco Vašek má jen ten postoj. Navíc budu i v psychické výhodě, protože zvlášť v Ostravě bude Vašek pod obrovským tlakem.

Je pro vás o to větší motivací ho porazit právě tam?
Rozhodně ano. I když jsem ze Žiliny, Ostravu beru jako svůj druhý domov. Mám v ní spoustu dobrých kamarádů a už je načase vyměnit tam majordoma!

Co říkáte na Mikuláškovo vyjádření, že vám po zápase odmítne podat ruku?
Je to jeho věc. Já jsem říkal, že jsem sportovec a že s tím podat mu ruku nebudu mít žádný problém, ať už to dopadne jakkoliv. Postupem času jsem však po všech těch jeho slovech a neustálých odkládáních zápasu svůj názor trochu změnil. Už ani je sám nemám žádnou chuť mu ruku podávat. 

Čekáte v hale hodně nenávistnou atmosféru?
Ani ne. I z těch zpráv, co mi chodí, bych to viděl tak padesát na padesát. S tím, že o něco větší část arény bude nakonec možná přát Vaškovi, ale nebude to nic hrozného. 


A co plánujete po zápase?
Chci přejít do 77 a zápasit ve velteru. Vždycky jsem se té váhy trošku bál, ale už jsem tam absolvoval svůj poslední zápas (s Andrejem Kalašnikem) a bylo v to pohodě. Ve střední divizi bych už zůstal asi jenom v případě, kdyby mi tam Oktagon dal nabídku nějakého super fightu. Jinak už se vidím spíš o váhovku níž. Jednou jsem tu váhu už udělal, tak proč ne podruhé a o to lépe. 

Právě ve velterové váze nás v Ostravě čeká titulový zápas mezi Davidem Kozmou a Petrem Monstrem Knížetem. Komu z nich věříte víc? 
Předně musím říct, že je oba mám hrozně rád. S Monstrem dokonce spáruji, jezdil jsem s ním i na kemp do Polska. I když se to ale skoro zdráhám takhle říct, je to už starší pán. Pokud ten zápas bude na víc kol, David je takový diesel, že nakopne motory a urve to zase pro sebe. Když se ale rozhodne už v prvním nebo druhém kole, tak věřím spíše Petrovi. Za celou jeho kariéru bych mu tenhle úspěch hrozně přál. Další články v kategorii

Dvořák a životní tabu. Tady sázka nehrozí. Radši bych běhal nahý po náměstí, oklepe se UFC bojovník

07.12.2022Čeká ho další boj v UFC, má natrénováno, těší se, chce po minulé prohře opět zvítězit. David Dvořák má ...

Vémola mimo hru, Oktagon na lovu. Shání eso pro Kincla

07.12.2022Všichni prohráli, otázkou je, koho bude tato porážka mrzet nejméně. V úterý definitivně padl duel Patrika Kincla s Karlosem Vémolou. ...

Stát v té kleci já, ručník letěl pětkrát, řekl Buchinger o zápase Kozmy

07.12.2022Pěkně z první řady sledoval, jak se Mate Sanikidze s Jakubem Tichotou perou o jeho pás šampiona pérové divize. Jejich výkon ho nenadchnul, ...

Upřímně nevím, co teď bude. Jsem z toho už otrávený, přiznal Kincl po zrušení boje s Vémolou

06.12.2022To, o čem se v posledních několika dnech spekulovalo, se v úterý bohužel potvrdilo. Karlos Vémola se ze zdravotních důvodů nemůže zúčastnit ...

Září a Procházkův titulový souboj v UFC. Taková je prognóza návratu českého šampiona

06.12.2022V těchto dnech měla vrcholit příprava před titulovou obhajobou mistrovského pásu v UFC. Jiří Procházka a proti němu Glover Teixeira, jenže nebude ...

Šokovalo mě, jak skvělý souboj to byl. Kozma byl připraven pro pás i zemřít, ocenil maďarský princ

06.12.2022Bojovali spolu dvakrát, pokaždé to dopadlo stejně. Tedy vítězstvím Davida Kozmy, který se pro Mátého Kertésze stal doslova prokletím. ...

Sudí Voborník promluvil o válce Kozmy s Britem. Vysvětlil, proč nechával Růžového pantera dál ve hře

06.12.2022Jen málokterý zápas Oktagonu vzbudil tak mohutnou vlnu reakcí jako souboj Davida Kozmy s Kaikem Britem. Na sobotním turnaji v Ostravě se utkali o ...

Procházka obdržel unikátní kus na svůj mistrovský pás. Jsem strašně šťastný, přiznal BJP

06.12.2022V neděli se vrátil z USA domů. Předčasně. Navíc bez titulové obhajoby. Za vším stojí zranění ramene Jiřího Procházky, ...

Štípaná v O2 areně. České barvy bude hájit KO střelec

06.12.2022Půjde o MMA zápas, MMA galavečer, ale tihle dva mohou předvést show v postoji. Součástí Oktagonu 38 bude také souboj Daniela Škvora a Joricka ...

Načíst další články