Spousta lidí mi říká, že jsem se zbláznil, říká Gameover před válkou s Američanem. Proč ztratil zájem o Hoška?

22.09.2021

Autor: Ondřej Propper

Zdeněk Polívka a jeho forma.

Zdeněk Polívka a jeho forma.FOTO: se souhlasem Zdeňka Polívky


Stojí před největší bitvou své kariéry. A je za ni rád, neboť pro podobné výzvy se narodil. Populární MMA gladiátor střední váhy Zdeněk Gameover Polívka se na sobotním turnaji Oktagon 28 v O2 universum pobije s Američanem Ericem Spicelym, který odzápasil i šest duelů ve slavné UFC. A byť čtyři z nich prohrál, půjde o hodně tvrdý oříšek. Kudy by mohla vést cesta k jeho poražení a na jaké jméno by Polívka rád zacílil příště, prozradil dvaadvacetiletý bijec z Říčan v rozhovoru pro kaocko.cz. 

Jak se cítíte jen pár dnů před samotným zápasem?
Až samotného mě překvapuje, že se cítím skvěle. Skoro si říkám, že to ani není možné, že se do turnaje ještě musí zákonitě něco pokazit. Snad se to ale nestane a až do konce všechno půjde tak, jak má.

Ani v přípravě nenastaly žádné komplikace?
Vůbec ne. Všechno šlo tak, jak jsme měli v plánu.

S kým vším jste na sobotní zápas spároval?
Absolvoval jsem čtrnáctidenní kurz v polském Ankosu, kde jsem se potkal s chlapci z KSW i Babilonu MMA. Dokonce tam trénoval i jeden zápasník z UFC a viděl jsem se tam také s Monsterem, s nímž jsem spároval pár kol. Pak jsem se vrátil domů a tady to dopekl s mými stálými parťáky, tedy Danielem Brunclíkem a Viktorem Červinským. Připraven jsem výborně. 

I Monstera čeká na Oktagonu 28 těžký zápas, a to proti brazilskému tvrďákovi Kaiku Britovi. V jaké formě Kníže je? 
Monster je prostě Monster (s úsměvem). Je v dobré formě a nachystán bude jako vždycky. Doufám, že my oba to v sobotu zvládneme. 

Neuviteln FIGHT CARD Jedna z nejkvalitnjch v historii OKTAGONU! #OKTAGON28 vzbuzuje tsunami zjmu u od...

Posted by OKTAGON MMA on Friday, September 17, 2021


Na minulém turnaji hned tři zápasníci nedali váhu. I v tomto směru je u vás všechno v pohodě?
Naprosto. V pondělí večer jsem navážil 89 kilo, navíc v tomhle jsem dost svědomitý. Ještě nikdy se mi nestalo, abych navážil deko navíc. 

Vaším soupeřem je veterán UFC Eric Spicely. Celkem tučné sousto, ne?
To je pravda. Spousta lidí mi říká, že jsem se zbláznil. Ale taková je moje cesta a takhle to chci. Mám rád výzvy a čím těžší soupeř, tím se do toho víc zakousnu a pak podávám lepší výkony. 

Řekl jste si o něj, nebo vám ho Oktagon nabídl a vy jste souhlasil?
Já jsem si ho tajně přál už předtím, co zápasil s Naruszczkou. Chtěl jsem ho dostat do klece, ať už by ten jejich souboj dopadl jakkoli. Oktagon mu potom hledal soupeře pro nadcházející turnaj a dlouho nemohl sehnat nikoho, kdo by se mu postavil. Tak ho nabídli nám a my to bez váhání přijali.

V duelu s Naruszczkou toho ale Spicely divákům moc nepředvedl. Nemáte trochu obavy, že o to hladovější bude proti vám?
Já v to pevně doufám. A i podle našich zdrojů bude na mě mnohem lépe připravený, než byl na bitvu s Naruszczkou. O to víc se na to těším a věřím, že to pro fanoušky bude koukatelný zápas. Pro ně ten sport dělám. 

Podle mnohých by právě z vašeho duelu mohl vzejít horký adept na výkon večera. Půjdete si tvrdě po bonusu? 
To je jasná věc (směje se).


Dal vám Spicelyho zápas s Polákem recept kudy na něj? 
Určitě by cesta mohla vést přes postoj. Spicely třikrát v řadě prohrál, přičemž poslední dva soupeři ho dokázali trefit. Zároveň jsem připraven vést ten zápas plných patnáct minut, a to prakticky kdekoliv. Samozřejmě ale mám i svůj game plan, kterého bych se rád držel. 

Kde vidíte soupeřovy nejsilnější stránky?
Rozhodně na zemi. Je to hodně zkušený grappler, takže dole bych s ním nerad trávil delší čas. Zvlášť když právě tam jsem kvůli své chvilkové nepozornosti ztratil svůj poslední zápas. Stejnou chybu už podruhé nebudu chtít udělat.

Mluvíte o bitvě s Abdelem Driaiem, jenž vás utáhl na kimuru. V čem byla největší chyba?
Jednoznačně ve ztrátě koncentrace. V přestřelce mě trefil přímo do oka a já pak chvíli neviděl. Tak jsem ho poslal na zem a tam chtěl chvíli počkat, jenže on rychle vstal a hodil na zem mě. Tam mi pak nasadil kimuru, kterou měl hodně nadrilovanou a bohužel ji dotáhl až do konce. 

Nikdy jste se netajil tím, že máte velkou chuť na souboj s Davidem Hoškem. Řeknete si o něj poté, co v sobotu vyřídíte Spicelyho?
Asi ne. Už mě to dál nebaví. Chci zápasit s těmi nejlepšími a nebudu pořád žebrat o zápas, když o něj druhá strana nestojí. 


Zájem nemá Hošek, nebo Oktagon?
Oktagon by zájem měl a i já si myslím, že by to pro lidi byl dost atraktivní zápas. Jenže Hoškův management, možná i on sám, souboj se mnou nechtějí. Přesné důvody neznám. Ale co jsme se bavili s jeho trenérem Davidem Vyvážilem, říkal mi, že prostě míří výš. Což je zajímavé vzhledem k tomu, že já jsem jedenáctka divize a místo mě vzali zápas s desítkou Matavaem, který má zatím v Oktagonu jeden zápas a ten prohrál. 

Takže i váš zájem o Hoška už vychladl?
Já ten zájem měl dva roky. Ale už mě nebaví si o něj stále říkat a nic. Teď mě čeká fakt velká výzva, a když ji zvládnu, tak mě Hošek nebude už vůbec zajímat.

A je tam nějaké jiné jméno, které máte v hledáčku?
Zatím jsem o tom moc nepřemýšlel, protože se soustředím jen na zápas se Spicelym. Ale slyšel jsem o tom, že Bryczek chce jít z welteru do střední váhy. A já bych ho v ní moc rád přivítal. 

Ještě se zeptám na vrchol sobotního galavečera, tedy na titulovou válku Viktora Pešty se Stephanem Pützem. Kdo podle vás vyhraje? 
Začnu tím, že to hodně přeji Viktorovi. Bylo by skvělé, kdyby vyhrál, ale co vím, tak Pütz je fakt mašina. Těžko říct, kdo z nich bude mít navrch. Každopádně to asi bude velký zápas, a to na zemi i v postoji. Další články v kategorii

Do Oktagonu míří bojovník UFC. Osm let nezápasil

27.09.2022Fanoušci Oktagonu se dočkají jedné hodně zajímavé akvizice. Na blížícím se turnaji v Německu se představí i slavný ...

VIDEO: Český čistič v ringu? Mohlo by se to tady vyčistit a nastavit pásům řád

27.09.2022Čtyři výhry a jedna porážka, to je prozatímní profesionální bilance českého boxera Lukáše Fajka, který bude v ...

Bijec Kuzník se po roce vrátí zpátky do klece. Bude silnější než kdy dřív, slibuje jeho kouč

27.09.2022Zatímco loni stihl obávaný Spartacus Matěj Kuzník v Oktagonu hned tři zápasy, letos se mezi pletivy ještě neobjevil. Dočká se 3. prosince ...

Slovenská bestie se už brzy vrátí do klece. V Oktagonu to však nebude

27.09.2022Účast na nedávném Oktagonu v Brně mu sice nevyšla, slovenský bojovník MMA Gábor Boráros se už ale brzy ukáže zas v akci. ...

Vémola se nedočkal obratu. Fanoušci už vsadili statisíce na neexistující boj

27.09.2022Nic se nezměnilo, fanoušci mají jasno, vidí svého favorita. Případný titulový duel ve střední váze pod organizací ...

Legendární Lucerna hlásí novinku. K tomu se půjde o dva tituly!

27.09.2022Česká boxerská scéna hlásí spojení. Dva tuzemské subjekty - stáj Patron Boxing a Box Lucerna - se rozhodly pro letošní ...

MMA bojovníci vypadali po řežbě k nepoznání

27.09.2022Nadšení pro boj někdy může dosáhnout hranice, která vzbudí velké emoce. Není pochyb o tom, že MMA není sport pro každého, ...

Za deset let zemřeš, uslyšel šéf UFC. Šokující prognózu přetavil v restart!

27.09.2022Když se šéf UFC Dana White vydal za zdravotním analytikem Garym Breckou, výsledek téhle návštěvy ho rozhodně nepotěšil. Po sérii ...

Zdrcený bojovník UFC. Neprošel testem na zakázané látky, sám to nechápe

26.09.2022 Téměř deset let je členem UFC, součástí největší bojové organizace na světě. Teď ale přišla rána a Bobby Green nemůže uvěřit, ...

Načíst další články