swg

Vůbec nic nepodcením, půjdu po ukončení, slíbil Hron před titulovým bojem. Čím překvapil Araby?

24.06.2022

Autor: Ondřej Huml

Jde se do bitvy.

Jde se do bitvy.FOTO: se souhlasem Tomáše Hrona


122 zápasů, 103 výher. Takové jsou úctyhodné statistiky legendárního postojáře Tomáše Hrona, který si v sobotu ve francouzském Lille plánuje dojít pro další velký triumf. Čeká ho druhá kickboxerská obhajoba světového titulu WAKO. Na druhé straně provazů bude stát domácí vyzyvatel Sofian Laidouni. Jaké trable provázely Hrona před turnajem a co ho čeká dál, o tom český bijec promluvil v rozhovoru pro kaocko.cz.Jak se krátce před zápasem cítíte?
Jsem skvěle připravený. Zrušily se mi dva souboje po sobě, pokaždé v Road to One, takže nachystán jsem výborně. Už několik měsíců jedu nonstop v přípravě a jsem ready to konečně zúročit. 

Co se v Road to One stalo?
Původně jsem tam měl mít zápas v dubnu, potom v červnu, jenže to na poslední chvíli vždycky odpískali. Už jsem byl přímo v Holandsku, těšil jsem se na zápas, když mi řekli, že to zase nebude. Bylo to fakt hodně nepříjemné, navíc když to udělali dvakrát po sobě.

Čím to odůvodnili?
Původně Ramadánem. Pak jsem se však dozvěděl, že v tom roli hrály peníze. Nevyšel jim nějaký důležitý sponzor. Ať už to však bylo jakkoliv, strašně mě tím naštvali. Nechat vás odjet celou přípravu a pak vám říct, že prostě nic nebude… To se zkrátka nedělá, ještě v tak velké organizaci, jako je ONE FC. Stálo mě to spoustu času i peněz a nakonec nic z toho. 


Vrátí se vám aspoň část prostředků zpátky? 
Nějaké kompenzace za přípravu by tam snad být měla. Dokud ale nebudu mít peníze na účtu, tak je to furt ve fázi slibů.

Je pro vás po tom všem vůbec ještě motivací dostat se do ONE FC?
To zase jo. Asi jednou z posledních. Jen je pro mě trochu nepochopitelné, že tam pro mě vede cesta jen přes Road to One. Moc tomu nerozumím, vždyť v té organizaci jsou za hvězdy zápasníci, které jsem jasně porazil. Je tam Andrea Stoica, jehož jsem v O2 areně stloukl rozdílem třídy, dále třeba Rade Opatič, toho jsem zmlátil v Liberci. Se šampionem Roman Krykliou jsem sice dvakrát prohrál, ale také nad ním zvítězil.  Proto nevidím žádný důvod, proč bych tam zrovna já nemohl zápasit. 

Máte teď o to větší chuť svého sobotního soupeře rozbít?
Přesně tak. Čeká mě druhá obhajoba a jsem přesvědčen o tom, že ji zvládnu. Ale uvidíme, jak na tom bude můj protivník. Naposledy jsem bojoval s Polákem Michalem Turynskim, což byl vážně tvrdý a nepříjemný chasník. Technicky nebyl příliš zdatný, ale silově byl na tom fakt výborně. 

Teď vás čeká alžírský Francouz , jaký je to bojovník?
Je to levák a má takový houževnatý, nevyzpytatelný styl. Já jsem ale na něj výborně připravený. Mám najeto strašně moc sparingů, se všemi možnými zápasníky. Soupeř mě tak nemá čím překvapit. Jsem připraven na všechny možné varianty. 

Takže pravá válka se vším všudy?
Určitě. Navíc jsme ve Francii, tam se proti domácím borcům na body moc nevyhrává. Mým cílem je tak zvítězit ještě před limitem. Nechci vůbec nic podcenit a půjdu do boje s tím, abych ho ukončil. 


Jakou očekáváte atmosféru? 
Pár tisíc lidí určitě přijde. Ve čtvrtek jsme se byli podívat na halu a je moc hezká a veliká. Organizátoři slibují velikou show, navíc tu prý lidé mají thajský box hrozně moc rádi. Tak uvidíme.


Najdete si čas i na procházku městem?
No jasně. Člověk musí umět i trochu zrelaxovat a odpočinout si. Nemyslet jenom na samotný zápas, jinak vás to v hlavě sežere. Nejdřív mi ale nabídli hotel někde u dálnice, tak to jsem hned řekl, že ne, že tudy cesta nevede. Tak mi dali krásný hotýlek v centru, tam jsem si hned zatrénoval a pak vyrazil do města. Mám tady přítelkyni i pár kamarádů, z Holandska za mnou přijel trenér. Podporu mám silnou, takže všechno běží tak, jak má. 

A proběhnou i vaše klasické dvě piva večer před zápasem?
Stoprocentně. Už jsem to říkal i arabským organizátorům, docela divně na mě potom koukali (směje se). Ale ty dvě pivka jsou u mě už tradice, tak to zkrátka musí být. 

Co po zápase, odměníte se za vítězství dalšími hadími kousky do vaší cenné sbírky? 
Něco mám v merku, v tuhle chvíli ale asi ne. Budu pokračovat v přípravě, 16. července by totiž mělo být Road to One v Arménii. Už jsem viděl i plakáty. Takže žádná dovolená, ale budu se dál soustředit.

Věříte, že tentokrát to vyjde?
Vůbec netuším. Mám však v záloze ještě turnaj ve Žlutých lázních, kde by měla být dost nabitá karta. Tak uvidíme, jak to dopadne. 

Ještě bych se zeptal na vašeho svěřence Matěje Peňáze, jenž kvůli zranění musel zrušit svůj duel na nedávném boxerském turnaji Oktagonu. Hojí se vše dle plánu?
Naštěstí jo. S Matějem jsem mluvil, tento týden už začal zase boxovat. Předtím ruku raději dost šetřil, věnoval se hodně grapplingu a tak, teď už do toho jde ale zase naplno. Do Contenderu zbývají dva měsíce, tak snad to bude dobré a Matěj nebude muset na operaci. Ta by ho nejspíš připravila o životní šanci, která by pak už nemusela přijít. I když Matěj je ještě hodně mladej a všechno má před sebou. 

V Contenderu na něj čeká Američan Sedrique Dumas. Jak to dopadne?
Jsem přesvědčen o tom, že ho Matěj porazí. Jeho soupeř má podobné skóre jako on, je to taktéž postojář, což nám hraje do karet. Bude to pro Matěje sedmá výhra a vstupenka do UFC. Další články v kategorii

V Tokiu vybouchne ohňostroj. V ringu poměří své síly ostřílené legendy

02.12.2023Bitva, která vstoupí do dějin. Na thajského démona Rodtanga čeká další ostrý test. Na začátku příštího ...

Dejte mi Růžičku a miliony, budete mít show, kterou jste nezažili, vzkazuje Sivák

02.12.2023 Za pár hodin se postaví k boji. Po delší pauze bude Václav Sivák hájit svoji profesionální neporazitelnost v postoji ...

Žezlo předávat nikomu nehodlám. Jsem připraven na holandskou sekanou, usmívá se legenda

02.12.2023Je to legenda. Bojovník s duší i vším ostatním. I proto se ve 42 letech vrací zpátky na kolbiště, dnes večer čeká ...

Výjimečné okamžiky pro české legendy. Dneska úsměv, zítra pěsti v kleci

01.12.2023Váhu mají bojovníci za sebou, pohledy do očí také zvládli. A bez větších problémů, žádné nervy na pochodu, ...

Čekám na znovuzrození. Pět měsíců mi přišlo jako pět let, hlásí Sivák před bojem

01.12.2023Plejáda atraktivních bitev, na konci večera korunovace nového šampiona. Tak bude vypadat sobotní turnaj RFA 14 v Košicích, kde se představí ...

Možný chce tři opasky, Fapša zničil covid, prozradil Marhanský. Přiznal, že už mele z posledního

01.12.2023Před týdnem rozbili stan v Budapešti, tuhle sobotu se představí v Košících. A bude to velké. Na posledním turnaji RFA letošního ...

Pro pás už mám vytvořené i speciální místo, usmívá se slovenský obr před titulovou bitvou

01.12.2023Tuzemská organizace RFA napíše o víkendu svou poslední letošní kapitolu. Do dvanáctého kalendářního měsíce ...

Tragický konec šampiona, který uhranul svět

01.12.2023Už je to deset let, co svět bojových sportů navždy opustila jedna z největších ikon kickboxu a thajského boxu. Pojďme si připomenout příběh Nizozemce ...

Česká lvice se rvala s jednou nohou. Nikdy bych to nevzdala, říká

30.11.2023Bojové sporty někdy píšou životní příběhy, jindy tragédie. Druhou stranu mince bohužel poznala na mistrovství světa IMMAF seniorů a ...

Načíst další články