Český bojovník se v ACA postaví legendě, přípravu odjel v garáži. Jdu udělat dobrý zápas, plánuje Rajnoch

21. 4. 2021

Autor: Jiří Voráč

Vítězslav Rajnoch, co předvede v Minsku?

Vítězslav Rajnoch, co předvede v Minsku?ZDROJ: Jayman MMA Fighting Systems z.s.

Stojí před obrovskou výzvou, postaví se běloruské legendě. Český bojovník Vítězslav Rajnoch už se nemůže dočkat, až se podruhé v kariéře ukáže na galavečeru asociace ACA (Absolute Championship Achmat), v běloruském Minsku. Na turnaji ACA 122, který se uskuteční 23. dubna, nastoupí do boje v hlavním předzápase večera, kde bude jeho soupeřem domácí Artem Damkovský. „Moc se těším, bude to ohromná zkušenost. V zápase proti jejich legendě můžu jen získat,“ přiznává v rozhovoru pro kaocko.cz.

První bitvu v ACA s Chrstianem Draxlerem jste zvládl na výbornou, teď vás asi čeká těžší soupeř, co?
Taky proto se na zápas těším ještě víc než na první souboj. Tehdy to sice bylo poprvé, ale na hodně věcí měl vliv covid, furt se něco odkládalo. Teď jdu do zápasu s pocitem, že příprava proběhla v mezích možností na sto procent a jdu do zápasu zdravý. Soupeř bude určitě těžší. Tedy on byl i výborný i Draxler. Možná vypadal jednoduše, ale byl výborný na zemi.

Budete bojovat s běloruskou legendou, bude to o to těžší?
Čeká mě skvělý striker, který držel titul v M-1. Bude to obrovská zkušenost, doufám, že bude dost fanoušků, v Bělorusku moc omezení není. Ale je pravda, že jsem si dával pozor, abych se nenakazil. Všechno dopadlo dobře, test mám za sebou a papíry jsou v pořádku.


V Česku, když už se bojuje, tak bez fanoušků, tady čekáte, že bude plno?
Přesně tohle mi vyhovuje, nevadí mi, když se fandí soupeři a hala je narvaná. Dá se dokonce říct, že možná venku bojuji raději než doma. Chuť vyhrát zápas je pořád stejná, ale ten tlak je o něco jiný. Když jdu do zápasu v takové atmosféře, tak mě to nesrazí, naopak vyhecuje.

Hlavní předzápas, když zvládnete, věříte, že se dostanete ještě výš?
Že jde o hlavní předzápas není moje zásluha, může za to můj soupeř, který je opravdovou tamní legendou. Já jdu teprve do druhého zápasu v ACA a musím si tyhle věci teprve zasloužit. Takže i kdyby to dobře dopadlo, tak nepočítám, že by třeba další souboj už byl někde výš. Smlouvu mám uzavřenou na čtyři zápasy, tohle je druhý v pořadí. Každopádně je to ale šance se zase ukázat. 

ACA třeba v Česku není tak sledovaná, jak těžké to tam je asi ukazují zápasy dalších Čechů... Zkuste tu organizaci představit.
Patří k největším světovým organizacím, loni byla snad na druhém místě. Zápasí tady hodně kluků, co byli v UFC, je tam spousta skvělých ruských zápasníků, co třeba jen nemají ranking. Je tam hodně legend, frajerů, co by klidně mohli v UFC být. Hodně je tam vidět ruský styl, wrestling na zemi, který mi není tolik po chuti. Jsou tam prostě hodně silní borci a každý zápas tam je výzva. 

Když vezmeme prostředí, vy se nemáte čeho bát. Máte zkušenost z Čečenska, jaké to bylo tam?
Tam je celkově ten režim úplně jiný. Když jsem nastupoval, bylo kolem třeba čtyřicet děcek, které se vám posmívají. Další stupeň je, když ta narvaná hala začne s tím Alahu Akbar. Je to tam prostě o něčem jiném, fanoušci v tomhle směru tedy nebyli moc přátelští. Ale je pochopitelné, že fandí prostě těm svým. Na druhou stranu ale musím říct, že ze strany pořadatelů byl servis i všechno ostatní na nejvyšší úrovni, všechno bylo skvělé.Příprava je asi hodně složitá, v tomhle může mít soupeř velkou výhodu?
Připravený jsem dobře, trenér říkal, že jsem konečně zvládl přípravu bez nějakého vážnějšího zranění. Takže v rámci možností jsem to odmakal naplno. Chci tam ukázat dobrý výkon, odzápasit pořádný zápas, aby viděli, že jsem si nepřijel jen pro peníze.

Proti tak silnému soupeři by se to hrubě nevyplatilo. V čem je Artem Damkovský nejnebezpečnější?
Na téhle úrovni to snad ani nejde říct. Tady uděláte jednu chybu a zaplatíte za to okamžitě. On má určitě rychlé ruce a pořádně tvrdé kopy. Vím, že má skvělý přehled a dá se čekat, že bude rychlejší, takže si musím dát bacha na ty kopačky. Přípravu jsem z drtivé části odjel v garáži, ta je velikostí tak jedna klec, kam se nás vleze šest... Když se udělalo hezky, makali jsme na atletickém stadionu.

Jde se na to vůbec nějak připravit. Ta rychlost se simuluje špatně...
Dělali jsme s trenérem v přípravě maximum, ale v takové rychlosti to prostě nachozené nemáte. Snažili jsme se připravit, co to šlo. 

Když se naposledy představil pro změnu v Rusku profesionální boxer Václav Pejsar, soupeř brzy slavil výhru. Jste připravený, že to může být pořádný fičák? Samozřejmě na obě strany...
Všiml jsem si, že boxerský zápas byl hodně rychlý. No, kdybych takhle vyhrál, zlobit se nebudu. Když vyjde první dobrá, může být rychle konec. Ale kdybych třeba vyhrál ve třetím kole, tak mi to dá daleko víc zkušeností, než když vyjde na začátku nějaký lucky punch. Soupeř je hodně těžký, čeká mě tvrdá práce. Jsem připravený ukázat maximum, nemám co ztratit, mohu jen získat. Každý vyhraný zápas se počítá. Když pak jdete třeba jednat o nové smlouvě, je rozdíl, když máte bilanci 3:1 nebo 1:3.


Jak bude vypadat program v Bělorusku před zápasem?
Konkrétně to ještě nevím, ale podle toho, co jsem koukal, tak bude nějaké focení. Když jsem byl v Čečně, tak jsme dělali i rozhovory pro televizi, natáčeli tam nějaké medailonky bojovníků. Tady bych to čekal podobné.

Je vám šestadvacet, ale v jednom z rozhovorů jste říkal, že nechcete za každou cenu zápasit do čtyřiceti. Jak tedy vidíte svou budoucnost, máte v hlavě třeba ještě posun do UFC?
Na UFC už jsem podle mého starý. Navíc už mám za sebou dost operací. Takže jsme si jako cíl dali s trenérem odbojovat zápasy, které mi zaručuje tahle smlouva a bylo by fajn, kdyby se povedlo dostat ještě novou. Kdyby mi bylo osmnáct, bylo by to něco jiného, ale teď...

Chápu to správně, že trpí osobní život. Musíte chodit do zaměstnání?
Před zápasem s Draxlerem jsem přípravu kombinoval s prací a fakt to nebylo ono. Bylo to hodně složité, takže tentokrát jsem všechno podřídil přípravě na zápas s Damkovským. Dělám normálně tesaře, ale teď jsem si dal měsíc volno. Doufám, že se to v zápase ukáže.

Další články v kategorii

Pomodlím se a jdu do války. Jeden z nás padne, tvrdší vydrží, má jasno Brož

23. 9. 2021Odpočítává dny a hodiny. Pak vkročí do klece a v hlavě přepne na bitku. To je plán Miroslava Brože na sobotní Oktagon 28 v O2 universum. Soupeřem ...

Ztroskotá odveta Vémola vs. Végh na astronomické sumě? Absolutně nereálný, okomentoval miliony Terminátor

23. 9. 2021Další střípek v příběhu, kterým je odveta mezi Attilou Véghem a Karlosem Vémolou. Promotér organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný ...

Visí nad Brichtou otazník? Každý ví, že je Leo pankáč, rozmluvili se trenéři

23. 9. 2021Pohodáři, kteří dokážou zajímavě promluvit. A teď se jim chtělo. Pro kaocko.cz se rozpovídali trenéři Marek Lončák a Pavel Bechtold. ...

Extrém a hazard se zdravím v zápasech MMA. Za týden váhový rozdíl i 30 kilo!

23. 9. 2021Nelíbí se jim to, trpí, prožívají muka, někdy na váze bojovníci MMA vypadají jako těla, ze kterých byla vycucnuta duše. ...

Dohoda na poslední chvíli. Polák šel o titul, teď vyzkouší bývalého boxera. Co předvede Hošek?

22. 9. 2021Neměl soupeře, to už neplatí. Nakonec si to David Hošek v sobotu na Oktagonu 28 rozdá z polským veteránem, který šel pod organizací ...

Giganti mají nové datum bitvy. Do Polska se vrátí 150kilový Senegalec

22. 9. 2021Velká nálož dostane druhou šanci. Když se řeknou obři v kleci, tihle dva na tento příměr dokonale sedí. V polské organizaci KSW se měli utkat ...

Spousta lidí mi říká, že jsem se zbláznil, říká Gameover před válkou s Američanem. Proč ztratil zájem o Hoška?

22. 9. 2021Stojí před největší bitvou své kariéry. A je za ni rád, neboť pro podobné výzvy se narodil. Populární MMA gladiátor ...

Krpálek zase dostává chuť. S olympijskou medailí tráví dost času. O dovolené byla v trezoru

22. 9. 2021Lukáš Krpálek má největší humbuk po zlatém olympijském Tokiu za sebou. Teď má týdny, kdy se věnuje rodině, ale ...

Musím si dát pozor na granáty, ví Kalašnik před bitvou s německým střelcem. Řekne si výhrou o Juráčka?

22. 9. 2021Na jedné straně přemýšlivý zápasník schopný dle potřeby měnit systém boje, na té druhé nesmlouvavý ranař ...