Den rozhodnutí o bitvě Terminátor vs. Pirát má své datum. Karty jsou rozdané, čekám na zelenou, říká Novotný

7. 9. 2021

Autor: Libor Kalous

Jaká bude sestava 30. prosince v O2 areně?

Jaká bude sestava 30. prosince v O2 areně?FOTO: OKTAGON MMA


Bude Karlos Vémola bojovat na konci roku o mistrovský pás se Samuelem Pirátem Krištofičem? Co se chystá na konec roku, na únor příštího roku, uspořádá organizace OKTAGON MMA během jednoho večera dva titulové souboje, má Lucie Pudilová nyní na návrat do UFC? Na tohle vše se snažil pro kaocko.cz odpovědět Ondřej Novotný, jeden z majitelů a promotér největší československé organizace na scéně bojových sportů.

Karlos Vémola bude mít boxerský zápas s Marpem 26. února v O2 areně. Je reálný jeho titulový MMA  fight s Pirátem na konci roku?
Dali jsme si termín 22. září, kdy si máme říct. Jedna věc je pohled Karlose, druhý je pohled lékařů. Zatím se vše hojí dobře, gratuluju. V tomto směru to je dobrý. Pokud mi všichni řeknou, že máme zelenou, zápas bude, mají ho slíbený.

Ideální vrchol roku, ideální soupeř pro Piráta?
Myslím si, že ano. Takto jsou karty rozdané. Karlos je tahák a hlavně je tahák zápas Karlos s Pirátem. Tohle chceme vidět, je mezi nimi historie, jede mezi nimi trashtalk. Je tu příběh Attily, je tu příběh Piráta, který na zápas trénuje, ale nevíme, jestli to bude s Karlosem. Pirát má vizi, že se chce stát šampionem na takovém turnaji, co více si přát.

Pokud nebude Karlos, kdo půjde s Krištofičem o titul?
Možné eventuality se představí na podzimních turnajích. Pirát má jistotu v titulovém zápase, Karlos také, pokud bude schopen nastoupit, když ne, do té doby budeme mít prověřeného bojovníka, jedničku váhy za prozatímním šampionem.


FIGHT CAAAARD (#by Fumbi.network) NAD NEPELOU SA BUDE BLSKA!!! OKTAGON bude v tomto roku na Slovensku len raz....

Posted by OKTAGON MMA on Tuesday, August 31, 2021


Kdy budete oznamovat zápasy na 30. prosinec?

Něco mám v hlavě, ale hodně vznikne z dvou následujících turnajů. Co můžu říct už teď, že bychom chtěli 30. prosince udělat náš první double, chtěli bychom dva titulové zápasy.

Je ve hře ženský souboj?
Může být, ale záleží na holkách. Lucka (Pudilová) je po těžké prohře. Lucia Szabová má zdravotní problémy, nevím, jestli se mi ji bude chtít pustit do takového zápasu po relativně dlouhých problémech. V nižší váze Bledá nemá vyzyvatelku, v muší váze uvidíme, tady to vidím ale jako nejméně pravděpodobné.

Pokud by Lucie Pudilová vyhrála minulý duel, byla by už v UFC?
Myslím si, že ne. Ale to je můj pocit, když vidím, jak to v UFC nyní staví, koho berou. Myslím si, že by tam ani neměla být.

Jako vůbec?
Ještě ne, zatím by to byla v uvozovkách hloupost. Ale chápu, že ona to vnímá jinak, tým to vnímá jinak. Pořád jsme schopni ji dát více než UFC. A to včetně peněz, famu a dalších věcí. UFC je hezké pozlátko, dají vám pěknou teplákovku a tři drahá písmena, ale co vám zbyde, co o vás vědí doma. Jak je to s partnery, sponzory, kolik zápasů máte ročně? Jeden, baví vás to?

Vrátím se k 26. únoru. Vémola vs. Marpo, Štáfek vs. Boráros. Kdo bude dál na akci Oktagon Underground?
Nevím. Bude to určitě postoj a ring. Jsme v jednání s překvapivými věcmi ze světa postoje, tedy boxu a K-1.


Nakousnu, někdo z Glory?
Může být. 

Matěj Peňáz?
Tohle jméno je skoro povinnost. 

Co Vasil Ducár?
Vasil je neuvěřitelný bojovník, kolem kterého musíte vystavět příběh. Při vší úctě k němu by se měl nejvíce držet boxu. Tam může dostat nejvíce peněz a být nejvíce úspěšný. 

Takže on u vás 26. února?
To pro mě nemá smysl. On je price fighter v boxu a tam my nemíříme. Nechci stavět na nohy box drahými boxerskými zápasy. Hodně drahý boxerský zápas tam už máme, ale nikdy neříkej nikdy. Spíš si ale myslím, že ne. Kolem boxu se pohybuje hodně lidí, se kterými nechci spolupracovat. Nevím, jak by to bylo s licencemi a dalšími věcmi. 

Je pro vás Vasil Ducár drahý?
Neznám jeho cenu, možná by to pro nás nebylo tak drahý: 300 až 400 tisíc? Pokud bychom mu udělali velké promo, vybrali další peníze od sponzorů. Otázka je s kým. My dáme do zápasu se vším všudy milion a uvidíme ho zpátky? Ale třeba bude na Vánoce vyprodáno a řekneme si, pojďme boxu pomoct.


Mám tu ještě jedno téma. Kolik má projekt oktagon.tv nasmlouvaných organizací pro vaše přenosy?
V tuto chvíli máme domluvený na Slovensku DFN, Muay Thai Evening. Bavíme se o dalších projektech na Slovensku. Jsme domluveni s Hereos Gate, což je super, jsme domluveni s boxem v Lucerně, dále s Martinem Karaivanovem a jeho akcí Fusion. Jsme s kluky domluveni, něco máme za sebou, je nám přes čtyřicet, myslím, že už by za námi mohlo být trochu to ego. 

Ega se jde zbavit?
Vždycky tam bude, každý bude chtít být hrdina. Taky musím pokleknout před šéfem UFC, kterým je Dana White. Je nejlepší si vzít to nejlepší a tím růst. Tady to není o poklekání, jsme kámoši, vyrůstali jsme vedle sebe, nic jsme neměli a dělali jsme bojové sporty, podporovali jsme se, vyrostli jsme si na zádech. Chvíli jsme se měli rádi, chvíli ne. Teď je doba, aby oni inkasovali za svoji práci rozumný peníze a celá scéna rostla. Heslo: spolu jsme nejsilnější, je zprofanované, nemám ho rád, ale je to tak. Nikdy tu nebude žádná televize, která dá do toho tolik peněz jako my.

Ještě někdo je v jednání, co třeba GCF, MMAaster League?
Tam jsme ještě nedorostli egem. Já si umím představit cokoliv. Já se dohodnu v podstatě s kýmkoliv a bez emocí. Na druhé straně si to moc představit neumím a úplně to respektuji. 

Další články v kategorii

Křup! Zuby se utrhly a krev se valila. Američan ale pokračoval dál

20. 9. 2021Hrozivě vypadající zranění utrpěl během víkendového eventu UFC Vegas 37 31letý bojovník v polotěžké váze Devin Clark. ...

Skvělá a neopakovatelná noc. Bojovala a vyhrála pro svého zesnulého otce policistu

20. 9. 2021Měla svůj sen pro víkendový zápas v San Jose. Osobní záležitost, která se jí niterně dotýká. Povedlo se. Po třech porážkách ...

Co chystá organizace MMAsters League? Další akci nebude pořádat sama

20. 9. 2021Dva týdny před Štědrým dnem bude nadělovat organizace MMAsters League, 10. prosince uspořádá svůj v pořadí už čtvrtý turnaj, tentokrát ...

Polák řádil na Slovensku a řekl si o další jméno. Chci Borárose, klidně půjdu i box bez rukavic

19. 9. 2021Slovensko dostalo v sobotu další MMA nálož, v Michalovcích se představili bojovníci pod organizací Impact MMA. Vrcholem byly poslední ...

Nervy na pochodu! Po zápase v kleci, na tiskovce. Co mám dělat, koho musím porazit? ptá se rozjetý fighter UFC

19. 9. 2021Bojovník s přezdívkou Lví srdce nasadil ostré tempo. Anthony Smith v polotěžké divizi UFC poslední tři zápasy vyhrál, všechny ...

Královna násilí zúročila rady šampionky a dala Němce lekci. Monstrum poprvé padlo

19. 9. 2021Naším končinám blízká německá zápasnice Mandy Böhm si odbyla svůj debut v UFC, a to hned na hlavní kartě s populární ...

Tělo jako důkaz. Japonka ve 40 letech stále ukazuje neuvěřitelnou fyzickou kondici

19. 9. 2021Sportovní veteránka věkem, délkou kariéry, počtem zápasů. Přesto stále válčí. Japonská zápasnice MMA Emi Fujino ...

Tento světový výkon by vám dal KO. Český stroj naházel za hodinu 1202 shybů!

19. 9. 2021Každý se někdy pověsil na hrazdu, kus klandru a zkusil shyb. Dva, pět, deset, dvacet v kuse. Kolik dáte, jak dlouho vydržíte? Česko má svého světového ...

Velká děkovačka a vítězná pyrotechnika. Procházka se dočkal a vyměnil MMA za fotbal

18. 9. 2021 Nazul kopačky, oblékl fotbalový dres rodných Hostěradic a vyrazil na zteč. Tentokrát elitní MMA fighter Jiří Procházka nešel ...