Den rozhodnutí o bitvě Terminátor vs. Pirát má své datum. Karty jsou rozdané, čekám na zelenou, říká Novotný

07.09.2021

Autor: Libor Kalous

Jaká bude sestava 30. prosince v O2 areně?

Jaká bude sestava 30. prosince v O2 areně?FOTO: OKTAGON MMA


Bude Karlos Vémola bojovat na konci roku o mistrovský pás se Samuelem Pirátem Krištofičem? Co se chystá na konec roku, na únor příštího roku, uspořádá organizace OKTAGON MMA během jednoho večera dva titulové souboje, má Lucie Pudilová nyní na návrat do UFC? Na tohle vše se snažil pro kaocko.cz odpovědět Ondřej Novotný, jeden z majitelů a promotér největší československé organizace na scéně bojových sportů.


Karlos Vémola bude mít boxerský zápas s Marpem 26. února v O2 areně. Je reálný jeho titulový MMA  fight s Pirátem na konci roku?
Dali jsme si termín 22. září, kdy si máme říct. Jedna věc je pohled Karlose, druhý je pohled lékařů. Zatím se vše hojí dobře, gratuluju. V tomto směru to je dobrý. Pokud mi všichni řeknou, že máme zelenou, zápas bude, mají ho slíbený.

Ideální vrchol roku, ideální soupeř pro Piráta?
Myslím si, že ano. Takto jsou karty rozdané. Karlos je tahák a hlavně je tahák zápas Karlos s Pirátem. Tohle chceme vidět, je mezi nimi historie, jede mezi nimi trashtalk. Je tu příběh Attily, je tu příběh Piráta, který na zápas trénuje, ale nevíme, jestli to bude s Karlosem. Pirát má vizi, že se chce stát šampionem na takovém turnaji, co více si přát.

Pokud nebude Karlos, kdo půjde s Krištofičem o titul?
Možné eventuality se představí na podzimních turnajích. Pirát má jistotu v titulovém zápase, Karlos také, pokud bude schopen nastoupit, když ne, do té doby budeme mít prověřeného bojovníka, jedničku váhy za prozatímním šampionem.


FIGHT CAAAARD (#by Fumbi.network) NAD NEPELOU SA BUDE BLSKA!!! OKTAGON bude v tomto roku na Slovensku len raz....

Posted by OKTAGON MMA on Tuesday, August 31, 2021


Kdy budete oznamovat zápasy na 30. prosinec?

Něco mám v hlavě, ale hodně vznikne z dvou následujících turnajů. Co můžu říct už teď, že bychom chtěli 30. prosince udělat náš první double, chtěli bychom dva titulové zápasy.

Je ve hře ženský souboj?
Může být, ale záleží na holkách. Lucka (Pudilová) je po těžké prohře. Lucia Szabová má zdravotní problémy, nevím, jestli se mi ji bude chtít pustit do takového zápasu po relativně dlouhých problémech. V nižší váze Bledá nemá vyzyvatelku, v muší váze uvidíme, tady to vidím ale jako nejméně pravděpodobné.

Pokud by Lucie Pudilová vyhrála minulý duel, byla by už v UFC?
Myslím si, že ne. Ale to je můj pocit, když vidím, jak to v UFC nyní staví, koho berou. Myslím si, že by tam ani neměla být.

Jako vůbec?
Ještě ne, zatím by to byla v uvozovkách hloupost. Ale chápu, že ona to vnímá jinak, tým to vnímá jinak. Pořád jsme schopni ji dát více než UFC. A to včetně peněz, famu a dalších věcí. UFC je hezké pozlátko, dají vám pěknou teplákovku a tři drahá písmena, ale co vám zbyde, co o vás vědí doma. Jak je to s partnery, sponzory, kolik zápasů máte ročně? Jeden, baví vás to?

Vrátím se k 26. únoru. Vémola vs. Marpo, Štáfek vs. Boráros. Kdo bude dál na akci Oktagon Underground?
Nevím. Bude to určitě postoj a ring. Jsme v jednání s překvapivými věcmi ze světa postoje, tedy boxu a K-1.


Nakousnu, někdo z Glory?
Může být. 

Matěj Peňáz?
Tohle jméno je skoro povinnost. 

Co Vasil Ducár?
Vasil je neuvěřitelný bojovník, kolem kterého musíte vystavět příběh. Při vší úctě k němu by se měl nejvíce držet boxu. Tam může dostat nejvíce peněz a být nejvíce úspěšný. 

Takže on u vás 26. února?
To pro mě nemá smysl. On je price fighter v boxu a tam my nemíříme. Nechci stavět na nohy box drahými boxerskými zápasy. Hodně drahý boxerský zápas tam už máme, ale nikdy neříkej nikdy. Spíš si ale myslím, že ne. Kolem boxu se pohybuje hodně lidí, se kterými nechci spolupracovat. Nevím, jak by to bylo s licencemi a dalšími věcmi. 

Je pro vás Vasil Ducár drahý?
Neznám jeho cenu, možná by to pro nás nebylo tak drahý: 300 až 400 tisíc? Pokud bychom mu udělali velké promo, vybrali další peníze od sponzorů. Otázka je s kým. My dáme do zápasu se vším všudy milion a uvidíme ho zpátky? Ale třeba bude na Vánoce vyprodáno a řekneme si, pojďme boxu pomoct.


Mám tu ještě jedno téma. Kolik má projekt oktagon.tv nasmlouvaných organizací pro vaše přenosy?
V tuto chvíli máme domluvený na Slovensku DFN, Muay Thai Evening. Bavíme se o dalších projektech na Slovensku. Jsme domluveni s Hereos Gate, což je super, jsme domluveni s boxem v Lucerně, dále s Martinem Karaivanovem a jeho akcí Fusion. Jsme s kluky domluveni, něco máme za sebou, je nám přes čtyřicet, myslím, že už by za námi mohlo být trochu to ego. 

Ega se jde zbavit?
Vždycky tam bude, každý bude chtít být hrdina. Taky musím pokleknout před šéfem UFC, kterým je Dana White. Je nejlepší si vzít to nejlepší a tím růst. Tady to není o poklekání, jsme kámoši, vyrůstali jsme vedle sebe, nic jsme neměli a dělali jsme bojové sporty, podporovali jsme se, vyrostli jsme si na zádech. Chvíli jsme se měli rádi, chvíli ne. Teď je doba, aby oni inkasovali za svoji práci rozumný peníze a celá scéna rostla. Heslo: spolu jsme nejsilnější, je zprofanované, nemám ho rád, ale je to tak. Nikdy tu nebude žádná televize, která dá do toho tolik peněz jako my.

Ještě někdo je v jednání, co třeba GCF, MMAaster League?
Tam jsme ještě nedorostli egem. Já si umím představit cokoliv. Já se dohodnu v podstatě s kýmkoliv a bez emocí. Na druhé straně si to moc představit neumím a úplně to respektuji. 

Další články v kategorii

Rozhodla hlava. Scházelo mi nadšení, scházel mi oheň, přiznal po prohře Humburger

22.09.2023Jak se dá oklepat z první porážky? Tuto otázku nyní řeší český válečník Dominik Humburger, jenž padnul poprvé ...

Dostal školení od legendy, teď francouzský obr vyhlíží třetí titulový tanec

22.09.2023Oblíbený francouzský ranař Ciryl Gane není ve světe MMA nikterak dlouhou dobu. Mezi profesionály poprvé nakouknul v roce 2018. Svou premiéru ...

Nikdy jsem ti neměl dávat odvetu, měl jsem tě nechat mrtvého, pálí Diaz do McGregora

22.09.2023Bitva, která brala dech, bavila i rozdělila tábory. Tím vším byla odveta mezi Alexou Grasso a Valentinou Shevchenko, jež byla ozdobou galavečeru ...

Srážka těžkých vah v Praze, 120kilový KO ranaři kosí soupeře

22.09.2023Oba trefili KO. Obě ukončení si odnesl David Závoda pod organizací I Am Fighter. Nejdříve ho seknul v červnu 2022 Jevgenij Orlov. Před pár dny si ...

Další rána pro bratislavský galavečer. Čepo si rány s egyptským faraonem nerozdá

22.09.2023Kolem tvrdého ranaře Vlasta Čepa je v poslední době pořádně živo. Nejdříve se mluvilo o tom, že by již na Oktagonu 47 mohl vyzvat k tanci Patrika Kincla, ...

Válečník s duší umělce se chystá na bitvu se slovenským Tankem. Občas se sám sebe bojí

22.09.2023Na fanoušky postojářských disciplín čeká svátek. Matěj Kozubovský se na začátku prosince utká v odvetné bitvě ...

Něžná Barbie proti drsné krásce? Bývalé hvězdy z UFC by si to spolu mohly rozdat v ringu

22.09.2023Chtěla zlomit smolnou sérii, nakonec se jí rozbořila půda pod nohama. Když extravagantní válečnice Jessica-Rose Clark letos v květnu nastoupila ke své ...

Předpovědi osobností: Novotný či Marpo o bitvě roku na domácí scéně

22.09.2023Titulový souboj Ondřeje Maliny a Juraje Tutury láká velkou pozornost. Není se čemu divit, že duel dostal i nálepku zápas roku na postojářské ...

Ve stopách McGregora? Populární šampion by rád ovládl i druhou divizi, má však určité podmínky

22.09.2023Na bostonském UFC 292 vystoupal Sean O'Malley na vrchol. Navzdory očekáváním sestřelil neochvějného krále bantamu Aljamaina Sterlinga ...

Načíst další články