Keita si titulovou bitvu zaslouží, ale zvítězím já, říká Paradeiser před válkou. Co řekl o Brichtovi?

19.02.2022

Autor: Ondřej Huml

Štěstí...

Štěstí...FOTO: se souhlasem Ronalda Paradeisera


Ještě než na Oktagonu 31 vyběhnou do klece Samuel Krištofič s Patrikem Kinclem, fanoušci dostanou mimořádně chutný předkrm. Vůbec poprvé v historii organizace totiž v jeden večer proběhnou hned dva titulové zápasy, byť v tom prvním bude ve hře „pouze“ prozatímní pás. Pobijí se o něj Slovák Ronald Paradeiser s belgickým přízrakem Losenem Keitou a v sázce není nic menšího než válka s legitimním vládcem lehké váhy Ivan Buchingerem. „Co jsem tak slyšel, o Keitu se už zajímají snad všechny velké organizace. Soustředím se tak pouze na něj a odvetu s Ivanem budu řešit až po mém vítězství,“ prohlásil Paradeiser v rozhovoru pro kaocko.cz.


Jak se cítíte zhruba týden před zápasem?
Cítím se velmi dobře. Váha pěkně klesá, hubnout jsem začal nějakých osm týdnů zpátky, takže jsem neponechal vůbec nic náhodě. I fyzicky a psychicky se cítím asi nejlépe, co kdy dřív. Už moc se na ten souboj těším. 

Jak moc vás žene dopředu druhá šance vybojovat si pás šampiona?
Rozhodně moc. Obrovskou motivaci zvítězit mám každý zápas, v kleci udělám vždy maximum. Loni jsem sice v bitvě o pás nestačil na Ivana Buchingera, ale teď to beru jako šanci na reparát. Chci všem ukázat, co je ve mně.

Naposledy jste v kleci udolal na body Němce Ardu Adase. Ten zápas pro vás musel být hodně těžký psychicky...
Přesně tak. Klidně přiznám, že jsem před zápasem s ním cítil velký stres. Neuměl jsem si ani představit, že bych padl dvakrát v řadě. I proto jsem do toho dal úplně všechno. Chtěl jsem ho ale ukončit ještě před limitem, což se mi bohužel nepovedlo. To mě trošku mrzí.


Ukončíte příští týden Keitu? 
Určitě zvítězím, ale jestli se tak stane ještě před limitem, to bych asi radši netvrdil. Přece jen je to hodně kvalitní zápasník. Na mě stačit ale nebude. 

Co jste říkal na to, jakým způsobem vyřídil Keita při své premiéře v Oktagonu Karola Ryšavého? 
Udělal na mě vážně velký dojem, i proto jsem ho vyzval. Chci bojovat s těmi nejlepšími a myslím, že se náš zápas bude velmi líbit i divákům.

Právě váš duel je ostatně horkým favoritem na to, že si vítěz odnese bonus za výkon večera...
Tomu rozumím. A budu moc rád, když to tak bude. Samozřejmě s tím, že ho získám já. 

Budete se snažit dostat soupeře co nejdříve na zem?
To si myslí hodně lidí. MMA je ale komplexní sport a já chci v bitvě s ním využít všechny prvky boje. Postojářské bitvy se určitě nebojím. Když ale bude možnost jít po takedownu, tak to udělám. 


Co ho v prvním kole zkusit trochu unavit a udolat ho až v těch dalších?
To je celkem odvážná strategie, zvláště proti němu (směje se). Určitě půjdu od začátku za vítězstvím, chci urvat už první kolo. Dostat ho tím pod tlak a pak to třeba i díky lepší fyzičce dotáhnout do zdárného konce. Věřím, že budu i techničtější, než je on.

A na co si dát naopak největší pozor?
Rozhodně na tu jeho rychlost. Co jsem ho tak sledoval, i dlouhou kombinaci dělá v extrémním kvapíku. Na to si musím dát fakt bacha. 

Na vítěze čeká právoplatný šampion Ivan Buchinger. Jak moc je pro vás důležité vyválčit si odvetu s ním? 
Víte co, nevnímám to úplně tak, že v sázce je má odveta s Ivanem. Pro mě je teď velikou motivací srazit Keitu, který bude pro každého hodně tvrdým oříškem. Co jsem tak slyšel, už se o něj zajímají snad všechny velké organizace. Soustředím se tak pouze na něj a Ivana budu řešit až po mém vítězství.


Keita sice smetl Ryšavého, pořád ale platí, že má za sebou jen pět soubojů a v Oktagonu se ukázal pouze jednou. Neměl si zápas s vámi ještě více zasloužit?
Tenhle názor slýchám celkem často. Ale abych pravdu řekl, úplně s ním nesouhlasím. Porazil trojku váhy Karola Ryšavého. Dvojkou jsem já a jedničkou Leo Brichta, který ale Oktagon opustil. Proto Keita má právo jít o titul a zkusit vybojovat souboj s Ivanem. Já však udělám vše, abych obhájil post jedničky.

Turnaj se bude konat ve vyprodané O2 areně. Jak se těšíte na atmosféru, která vás tam čeká?
Hrozně moc! Dva roky v kuse jsem zápasil v Pevnosti Brno a fanoušci mi už hrozně chybí. Aspoň pro mě to s nimi bude zcela jiný zápas, než kdyby tam nebyli. Je nepopsatelný pocit, když vás tolik lidí žene pořád vpřed.

Očekáváte, že vám v O2 areně vytvoří tu pravou domácí atmosféru? 
To pro mě není až tak podstatné. Ať už budou držet palce mně nebo spíše Keitovi, hlavně, že budou přímo na místě.

Mimochodem, co říkáte na kurzy sázkových kanceláří, podle kterých je lehkým favoritem Keita...
Já myslím, že podle kurzů je favoritem celkem velkým (směje se). Ale samozřejmě budu chtít všem ukázat, že se bookmakeři dost spletli. Věřím, že jsem lepší bojovník než on. A v sobotu to hodlám všem ukázat!

Zmínil jste Lea Brichtu, který zamířil do RFA. Je to téma i pro vás?
Momentálně určitě ne. V Oktagonu mám za sebou už víc jak deset zápasů (i s Undergroundem celkem patnáct, z toho jedenáct vítězných). Jsem tam moc spokojený a věřím, že Oktagon udrží pozici jedničky na domácí scéně. Navíc si nemyslím, že Leo udělal dobrý krok. Mohl tu jít o titul, a tím ty karty ještě více zamíchat. Je to škoda i pro něho. 

Další články v kategorii

Kincl by Engizeka setřel, říká ranař Čepo. Ten ignoroval obří bolest, jeho sebetýrání zastavil až trenér

26.09.2023Nejdřív se v outu ocitl jeho velký rival, teď i on sám. Po Matěji Peňázovi se z říjnového Oktagonu v Bratislavě musel odhlásit i Vlasto ...

Na co se to dívali? Promotér se nestačil divit kontroverznímu rozhodnutí

26.09.2023Eddie Hearn se vyjádřil k rozhodnutí, které rozbouřilo boxerské fanoušky na obou stranách Atlantiku. Pochybné výsledky jsou ...

Strhla se mela a soud rozhodl. Za uškrcení Paulova dvojníka si Diaz sednout nepůjde

26.09.2023Zase jednou řádil. Místo v kleci se v dubnu popral přímo na ulici. Když se tam Nateu Diazovi postavil brácha Jakea Paula, uškrtil ho slavný ...

Ducár letí do Londýna bojovat o titul. V ringu ho čeká neporažený Angličan

26.09.2023Jde se do boje. Londýn čeká. Českého profesionálního boxera Vasila Ducára čeká v sobotu zápas o titul IBF v křížové ...

McGregor ho vyzval k bitce bez rukavic. Asi z toho cítí dobrý prachy, reaguje druhá strana

26.09.2023Už 14. řijna ho čeká další zápas, v ringu se střetne s dosud neporaženým divočákem Tommym Furym. Třeba to však nebude trvat dlouho ...

Extrémně náročná dovolená. Všichni soupeři jsou ode mě naprosto odlišní, říká Vémola

26.09.2023Boj o titul se blíží. A jednu ze dvou hlavních rolí sehraje Karlos Vémola. Sedmý říjnový den bude v Bratislavě obhajovat mistrovský ...

Těžké časy bývalého krále UFC. Před potupou v kleci řízení v opilosti

26.09.2023Byl králem UFC, svého času vůbec nejlepším fighterem na soupisce. Období hojnosti je teď ovšem pryč. Po šokující porážce ...

Ten kop nadělal víc škody, než jsme si mysleli, utahují si fanoušci z padlého krále UFC

25.09.2023Kamaru Usman dlouhá léta vládnul welterové divizi. Na vrcholu UFC se vyhříval jako neochvějný šampion i nejlepší bojovník ...

Čečenský vlk nastoupí před domácím publikem. Neporažená hvězda UFC změnila národnost

25.09.2023Khamzat Chimaev naposledy bojoval v září minulého roku. Od té doby se do klece nevrátil. Strádal, hladověl. Byl frustrovaný a svou ...

Načíst další články